پروژه قناری در تورنتو

Canary-Restaurant

در سال 1859، ساختمون Palace Street School در جنوب چهارراه فرانت و چری باز میشه که در ابتدا کاربری مدرسه داشت. معمار این پروژه آقای Joseph Sheard معروف هست که بعداً شهردار تورنتو هم میشه. این ساختمون آجری رنگ خوشگل با دو کلاس، یکی برای پسرها و یکی دخترها، از خیلی جهات معروف بوده و یکی ش مدیر مدرسه، خانم Nancy Kiefer که خودش اولین زنی بوده که هم اندازه ی همتای مرد خودش حقوق میگیره و خیلی سعی میکنه به وضعیت و تحصیل دخترها برسه. اکثر معلم های زن اون زمان از این مدرسه فارق التحصیل شدن. 28 سال بعد به هتل تبدیل میشه و در دهه های بعدی، با توجه به موقعیت مکانی، اتاق هاش رو به صورت کوتاه مدت به تجار و هنرمندها اجاره میدن.

حالا اینو داشته باشین تا بریم یه چند صد متر بالاتر، در تقاطع داندس و یونیورسیتی یه رستوران بوده به اسم Canary Grill که طراحی داخلی ش معروف بوده و اکثر فیلم و سریال هایی که خواستن دکوراسیون دهه 60 رو نشون بدن تو این رستوران فیلمبرداری شده. این رستوران، سال 1965 به همون ساختمون بالایی منتقل میشه و بعداً که ساختمون میشه هتل، میشه رستوران هتل. در اون زمان اسم ش رو به Canary Restaurant تغییر میده و لوگو ش یک قناری زرد رنگ بوده که کنار اسم رستوران با لامپ های نئون میدرخشیده.

باز اینا رو داشته باشین، تا در مورد محله ش بگم. مهم ترین صنعت اون محله کارخونه گوشت Maple Leaf بوده که گوشت خوک پروسه شده رو اونجا تولید میکرده. در دهه هشتاد، این محل بسته میشه و کلا اون قسمت شهر از رونق میوفته. به خاطر وجود ساختمون های قدیمی (و نزدیکی ش به Distillery District) دولت آنتاریو در سال 1987 اون قسمت رو میخره، و شهردار وقت آقای Art Eggleton برای تبلیغ خودش پروژه ی Ataratiri رو امضا میکنه. پروژه ی Ataratiri (که به زبون محلی قوم Wyandot در کانادا، یعنی گِل، چون خاک اون محله گِلی بوده) به طور خلاصه شامل از بین بردن همه ی ساختمون های اون تکه، و نوسازی کل محله میشده و قرار بوده شامل 14 هزار واحد مسکونی بشه که دولت به صورت سوبسیدی اون ها رو به کم درآمدها اجاره بده. با شروع پروژه، سه مشکل اصلی پیش میاد: اول این که معلوم میشه خاک اون محله چون قبلش کارخونه بوده آلوده ست و باید پاک سازی بشه، دوم برای پیش گیری از سیلاب رودخونه ی دان ریور، باید یک مانع سیل ساخته میشه و نهایتاً رکود اقتصادی بازار ملک و املاک در تورنتو هست که باعث میشه در سال 1992، بعد از هزینه کردن 30 میلیون دلار و پیش بینی یک میلیارد دلار کمبود بودجه، این پروژه کنسل میشه، همه ی خیابون های منتهی به خیابون چری بسته میشه و برای مدت ها همه چیز فراموش میشه.

تا این که در سال 1999، Waterfront Toronto به وجود میاد. Waterfront Toronto یک سازمان دولتی هست که در سه سطح شهری، استانی و فدرال فعالیت میکنه و از هر سه سطح شهرداری، دولت آنتاریو و دولت فدرال بودجه میگیره و هدف ش برنامه ریزی و بازسازی خط ساحلی (شامل خیابون ها و همه ی برج های ساحلی تورنتو) تعریف میشه. این سازمان، با استفاده از  میلیارد دلار بودجه دولتی و 7 میلیارد دلار سرمایه گزاری خصوصی پروژه های زیادی رو رقم میزنه و از جمله بازسازی این محله، که به خاطر اون رستوران معروف به محله ی قناری یا Canary District اسم گذاری میشه.

در سال 2001، پرونده ی قناری تورنتو دوباره باز میشه، و تصمیم به این میشه که با توجه به نزدیکی ش به محله ی Distillery District (که از محله های لوکس نزدیک به دریاچه حساب میشه و با وجود ده ها گالری و رستوران، محل برگزاری چندین فستیوال و فعالیت های هنری دیگه ست)، این محله به طور کامل با به روزترین تکنولوژی روز بازسازی بشه. در سال 2009 این محله به عنوان مرکز سکونت و تمرین ورزشکاران مسابقات Pan American 2015 برگزیده میشه و از نکات قابل توجه این محله میشه این ها رو اسم برد:

  •  یکی از بزرگترین و مجهزترین YMCAهای کل تورنتو به مساحت 81 هزار فوت مربع شامل دو استخر با عمق متغیر که استفاده از اکثر امکانات ش برای ساکنین محله رایگان هست
  • رعایت استاندارد LEED Gold که بالاترین استاندارد ساخت مجتمع های دوستدار محیط زیست هست. به طور مثال در این ساختمون ها از سقف سبز، شیرهای آب کم فشار در دستشویی ها، وسایل برقی با راندمان بالا، ایستگاه های شارژ ماشین برقی و غیره اسم برد
  • کابل کشی اینترنت فیبرنوری برای داشتن بالاترین سرعت اینترنت در تورنتو، به این صورت که این محله اینترنت خودش رو داره و لازم نیست شخصاً اینترنت برای خونه تون بخرید و فقط عضویت فیبرنوری رو لازمه پرداخت کنین تا در همه جا اینترنت پر سرعت داشته باشین
  • پارک Corktown که 18 کیلومتر فضای سبز رو در بر میگیره
  • رعایت بالاترین استاندارد ساخت و ساز در ساختمان سازی

 

Canary-Park

 

این محله شامل سه فاز کاندومینیوم، دو ساختمان رنتال، یک ساختمان خوابگاه کالج جرج براون و ده ها مغازه و رستوران میشه. از زمستون گذشته یک خط اتوبوس TTC، و از بهار 2016 یک استریت کار به این محله میاد و دسترسی ش به طور کامل باز میشه. از نظر ماشین، دسترسی سریع به بزرگراه، دسترسی به Go Train و TTC و وجود صدها واحد پارکینگ Green P از مزایای زندگی تو این ساختمون ها ست. به فاصله ی 10 دقیقه پیاده، فروشگاه های نوفریلز، ال سی بی او و دلاراما هست و با 5 تا 10 دقیقه رانندگی میشه به مرکز شهر تورنتو رسید.

زمستون گذشته، مدیریت کاندوهای قناری بزرگترین پروموشن خودش رو که شامل بیش از 20 هزار دلار تخفیف در قیمت واحدها، لاکر و پارکینگ و قول اساینمنت رایگان و یک سال هزینه نگهداری میشد رو ارائه کرد. امروز هم، این پروژه با همکاری دولت آناریو و نظارت شهرداری تورنتو پروموشن My Home رو معرفی کرده که به طور خلاصه شامل پرداخت 100% هزینه ی خونه به وسیله ی مورگج و وام میشه.

به طور خلاصه، شما لازمه هزینه ی کارهای اداری و وکیل رو، معادل 3 درصد هزینه رو بدین (1000 دلار الآن، 1.5 درصد یک ماه بعد و باقی مونده ش رو سه ماه بعد). دولت 10 درصدش رو بهتون وام میده و مورگج 90% تون هم تابستون سال بعد، همزمان با تحویل واحدها شروع میشه. اگر به مدت 20 سال در این خونه زندگی کنین، اون 10% وام دولت بخشیده میشه و هیچ وقت لازم نیست پس بدین! اگه زمانی تصمیم به فروش یا اجاره گرفتین، اون 10% وام رو قسط بندی میکنن و بدون بهره و بدون جریمه پس میدین.

من و تیم ما ایجنت خاص این پروژه (و طرف قرارداد با Dream، شرکت سازنده) هستیم. برای اطلاعات بیشتر میتونین از طریق ایمیل یا تلفن زیر با من تماس بگیرین. ما به جز اطلاعات و ساپورت تمام از این پروژه، هدیه های کش بک و پروموشن های خاص خودمون رو هم داریم که بر اساس زمان بندی به خریدارها ارایه میدیم.

نظرات بسته شده اند.