برنامه ی دولت آنتاریو برای خانه دار شدن کانادایی ها

MyHome

شرایط کلی
باید بار اولی باشه که میخواین خونه میخرین و first time buyer باشید
باید مورگج تون رو بانک اپروو کنه
بالای 18 سال و رزیدنت یا سیتیزن باشید

در این صورت، دولت 10 درصدِ مبلغِ کل رو بهتون میده. اگه تا بیست سال تو اون خونه زندگی کنید، اون 10 درصد بهتون بخشیده میشه و کادوی خونه دار شدن تون هست!! اگه قبل از بیست سال بخواین خونه رو بفروشین یا اجاره بدین، باید اصل مبلغ رو به صورت وام به دولت برگردونید. این وام بدون بهره و بدون جریمه هست و فقط یک بار به هر ساکن کانادا داده میشه.

به بیان دیگه، دولت آنتاریو 10 درصد از مبلغ کل رو میده و شما به مبلغ کمتری برای دون-پیمنت نیاز دارین تا صاحب خونه بشین. به طور مثال، برای یک واحد کاندوی 300 هزار دلاری، در حالت عادی شما باید 45 هزار دلار معادل 15% دون-پیمنت داشته باشید، اما با این طرح، شما با 15 هزار دلار معادل 5% میتونید صاحب خونه بشین.

البته، نکته بد ش اینه که با این که این طرح استانی هست، دولت آنتاریو فقط رو پروژه های خاص این وام رو میده. اگه دوست دارین بدونین، جریان از این قراره که در پروژه های خیلی بزرگ (بیشتر پروژه هایی که ساختن محله هست نه فقط کاندو)، دولت و بیلدر با هم همکاری میکنن به این صورت که دولت زمین رو میخره، و بیلدر اون رو میسازه و میفروشه.. و این وام 10% فقط به این پروژه ها برمیگرده. این چیزی نیست که شما در موردش حق انتخاب داشته باشین و قرارداد بین بیلدر و دولت هست.

معروف ترین این پروژه های Canary District هست که شامل 3 تا کاندو، یه آپارتمان رنتال، ده ها مغازه، یکی از بزرگترین YMCAهای تورنتو، خوابگاه جرج براون کالج و یک پارک 18 کیلومتری هست و همه ی این ها رو شرکت دریم (بیلدر) ساخته. پروژه ی خیلی معروف دیگه قسمت Regent Park هست که محله نه چندان خوبی بود و در سال 2005 دولت به یک طرح 20 ساله رای داد که در اون دولت همه زمین ها رو خرید (حدود 70 هکتار)، همه خونه ها رو کوبید! و دارن یک محله رو از نو میسازن.

این پروژه در حال حاضر فقط به سه مورد در کل تورنتو محدود میشه. دوست داشتین میتونید تو سایت هر کدوم اطلاعات بیشتری بخونید:

نظرات بسته شده اند.