مورگج برای همه

Mortgage

برنامه اکثر بانک ها برای ارائه مورگج به شرط 35 درصد دون پیمنت: این خبر جدیدی نیست اما اکثراً نمیدونن که بانک ها برای جذب حداکثری مشتری در برابر 35% دون پیمنت تقریبا به همه و بدون هیچ شرط و شرایطی وام میدن. برای این که مورد استفاده از این تبصره روشن بشه چند مثال میزنم:


یک. فرض کنید شما دانشجوی بین المللی هستید و اصلاً با ویزای دانشجویی اینجا هستین و حتا پی آر هم ندارین! به جای این که هر ماه پول خوابگاه بدین، اگه بتونین 35% پول رو پرداخت کنین میتونین برای هر خونه ای رو بخرین (و بعد با بقیه هم خونه بشین و اجاره بدین!) و  آخرش که بفروشین با این روند رو به رشد، شاید حتا یه سودی هم بکنین!

دو. شما یک راننده تاکسی هستید و اگرچه در سال بالای 100 هزارتا درآمد دارین، اما به خاطر مالیات همیشه اعلام کردین که درآمدتون فقط سالی 22 هزار تاست! شما میتونین خودتون رو خود-اشتغال معرفی کنید و بر اساس درآمد فرضی بالای 100 هزار دلار، مورگج بگیرین! (این هیچ ربطی به CRA و درآمد اعلامی و مالیاتی تون نداره).

سه. شما 50 هزار دلار پول نقد ایران دارین یا هر ماه براتون از ایران پول میاد اما از ترس مالیات هیچ وقت این رو به عنوان درآمد تون اعلام نکردین و نمیخواین بکنین. باز هم، اگه 35 درصد دون پیمنت رو داشته باشین، میتونین بر اساس دارایی شخصی، وام رو بگیرین.

چهار. همین مورد بالایی، اما این بار حتا پول هم نیست! شما دو تا خونه دارین، سهام دارین، یا هر چیزی که ارزشمنده و باز، اگه 35% رو خودتون بدین بانک بر اساس دارایی های غیرنقدی ارزشمند شما 65% مورگج رو بهتون میده!

در مورد این مثال آخری، اگه تحریم ها برداشته بشه، حتا لازم نیست ملک یا دارایی با ارزش شما در تورنتو باشه و هر کجای دنیا، اگه به اسم خودتون ملکی دارین میتونین از این قانون استفاده کنین و مورگج بگیرین :)

نظرات بسته شده اند.