وی آی پی ایجنت کیست؟!

chart

چند روز پیش در مراسم گشایش پروژه Canary District & Canary Park به سه خانوده ایرانی برخورد کردم که هر سه کاندوهای پیش خریدشون رو بدون ایجنت خریده بودن و خیلی هم خوشحال و مفتخر بودن که این کار رو انجام دادن!!! درسته که در برخی موارد آدم خودش میتونه متن قرارداد انگلیسی رو بخونه و نداشتن ایجنت ارزونتر تموم میشه، اما چند سناریو مختلف وجود داره (خرید، فروش، اجاره، سرمایه گزاری) و در برخی موارد شما باید با ایجنت وارد قرارداد بشین و از جمله اون موارد، پیش خرید کاندو و خونه هست. چرا؟ شما با وارد نکردن ایجنت و خرید مستقیم، هیچ سودی نمیکنین حتا در قیمت کاندو، ولی اگه با ایجنت خاص (به طور عامیانه VIP Agent یا ایجنت عضو Platinum club) وارد قرارداد بشین، نه تنها هیچ هزینه و کامیشنی پرداخت نمیکنید، بلکه میتونید از پروموشن های بیلدر استفاده کنید که به طور مثال در پروژه قناری، این پروموشن شامل 15000 دلار برگشت پول (معادل همه ی پول کش پیش پرداخت) و بیشتر از 3000 دلار تخفیف و اساینمنت رایگان و یک سال مینتننس رایگان و یک درصد کش بک کامیشن و غیره بود که دوستان ایرانی خیلی ساده این ها رو از دست داده بودن! حالا کلا این تخفیف ها از کجا میاد و اینها رو من از کجا در آوردم؟! برگردیم به اولین روزی که بیلدر تصمیم میگیره با شریک های خودش یک پروژه رو شروع کنه.

بعد از گرفتن پرمیت، و 6 ماه تا یک سال قبل از همه چیز، معمولا Friends and Family sales event برگزار میکنن که تقریباً ورود به اون برای آدم های عادی غیرممکنه. افراد نزدیک به بیلدر، سرمایه گزارهای معروف و دوستانشون در این روز بهترین واحدها رو پیش خرید میکنن. این معمولاً واحدهای پنت-هوس یا دید دریاچه و خاص هست. از نظر آماری 5 تا 10 درصد واحدها در این روز فروخته میشه. برگزاری این جلسه غیرقانونی نیست اما حتما دیدن در روزنامه ها که عموماً مخالف این جریان هستن و همیشه پر سر و صدا بوده. بعد از این روز، چند ماه قبل از شروع کندن و زمانی که هنوز هیچ اتفاقی نیوفتاده، Platinum VIP agents event برگزار میشه (مثال Lighthouse Tower Condo که دیروز مراسم داشت)که برای همون ایجنت های خاص و همراه هاشون هست. در این روز جزییات پروژه، ماکت، 3D و نقشه واحدها اریه میشه. قیمت های این روز کمترین قیمت هست، و سرمایه گزاری هم برای 1 تا 2 سال آینده هست. البته همچنان 15 تا 20 درصد down payment لازم هست، در این روز حدود 20 تا 30 درصد واحدها فروش میره. از این روز تا حدود یک سال بعد، تا زمانی که 70 درصد واحدها فروش بره، آدم های عادی میتونن از دفتر فروش بیلدر، واحدها رو پیش خرید کنن اما نباید این کارو کنن چون دفتر اصلی همه پروموشن ها رو بهشون ارایه نمیده. در این زمان اجینت های خاص هم واحدها رو با پروموشن به مشتریان خودشون میروشن. بعد از یک سال، Pre-registrants event و Grand Opening to the Public برگزار میشه. در این زمان چون بیلدر 70 درصد واحدها رو فروخته، قانونا میتونه فقط 5 درصد down payment بخواد، و پروموشن های جدید رو میشه که باز ایجنت های خاص دسترسی دارن بهش. این آخرین مهلت پیش خرید هست که معمولا با 5 درصد پیش پرداخت انجام میشه.

به بیان دیگه، ایجنت های خاص مثل تیم مارکتینک بیلدر هستن، و برای همین کلی پروموشن و تخفیف تو دستشون دارن. که تقریباً همیشه بیشتر از پکیجی هست که خود دفتر فروش بیلدر میده. بعضی مواقع دفتر فروش به مدت محدود مثلاً یک ماه اون تخفیف ها رو میده؛ اما ایجنت های خاص تمام سال بهش دسترسی دارن… و البته پون کامیشن پیش قروش حدود دو برابر هست، معمولاً خود ایجنت های خاص برای تبلیغ مبلغی از کامیشن خودشون رو بهتون کادو خونه نو میدن.

نتیجه؟ نداشتن ایجنت برای پیش خرید فقط شما رو از پروموشن و مزایا محروم میکنه. و این جدای از فایده کلی داشتن یک ایجنت هست که: میتونه بهتون مشاوره رایگان بده، شما رو از تحلیل های بازار مطلع کنه، کارهای کاغذبازی رو از طرف شما انجام بده و مثل یک وکیل در حد خودش همه مدارک رو بررسی کنه، براتون توضیح بده و اگه لازم باشه صحت ش رو چک کنه.

نظرات بسته شده اند.